8.1 C
Serres
Παρασκευή, 19 Απριλίου, 2024
No menu items!

ΑρχικήΣΕΡΡΕΣΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: Pasillo στους πρωταθλητές από τους παίκτες του Διαγόρα

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: Pasillo στους πρωταθλητές από τους παίκτες του Διαγόρα

Οι παίκτες του Διαγόρα υποδέχθηκαν με pasillo τον Πανσερραϊκό για την κατάκτηση του πρωταθλήματος.

Δείτε τη φωτογραφία:

Ο Πανσερραϊκός στο πρώτο παιχνίδι μπροστά στο κοινό του μετά τη μαθηματική εξασφάλιση της ανόδου κέρδισε με 3-1 τον Διαγόρα που εξακολουθεί να βρίσκεται σε δύσκολη θέση σχετικά με την παραμονή του.

Ο Πανσερραϊκός συνέχισε τη νικηφόρα του πορεία προς την μεγάλη κατηγορία καθώς επικράτησε του Διαγόρα εντός έδρας με 3-1 για την 26η αγωνιστική της Super League 2.

Η ομάδα του Παύλου Δερμιτζάκη ξεκίνησε πολύ δυνατά την αναμέτρηση και κατάφερε να προηγηθεί με 1-0 χάρη στο γκολ που πέτυχε ο Κατσαντώνης στο 16′ με κεφαλιά.

Στην συνέχεια ο ρυθμός έπεσε με τους φιλοξενούμενους να προσπαθούν να απειλήσουν χωρίς όμως αποτέλεσμα με το ημίχρονο να τελειώνει με 1-0.

Στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου ο Πανσερραϊκός κατάφερε και πάλι να κάνει δυναμικό ξεκίνημα διπλασιάζοντας τα τέρματά στο 54′ με δυνατό σουτ του Σοφιανού.

Η ομάδα όμως του Παύλου Δερμιτζάκη συνέχισε να πατάει το πόδι στο γκάζι φτάνοντας και σε τρίτο τέρμα στο 76′ με σουτ του Σαΐντ.

Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν σε 3-1 με σουτ του Μπούμπα στο 84′.

Έτσι τα «λιοντάρια» κατάφεραν να πάρουν τη νίκη απέναντι στους Ροδίτες και να ευχαριστήσουν τους οπαδούς τους που βρέθηκαν στο γήπεδο για να γιορτάσουν μαζί την επιστροφή τους στη Super League.

Πανσερραϊκός (Δερμιτζάκης): Κατσίκας, Δεληγιαννίδης (68′ Σαΐντ), Καρασαλίδης, Αυλωνίτης (68′ Παντεκίδης), Πεταυράκης, Στάικος (60′ Θυμιάνης), Κολομπίνο, Σοφιανός (68′ Μασκανάκης), Στίνα, Κατσαντώνης (71′ Νάτσος), Μπαΐροβιτς.

Διαγόρας (Διγκόζης): Αθανασόπουλος, Τάτσης, Μανιώτης, Γκρόζντανιτς, Μαγκάκης, Αρίας (80′ Πετράκης), Τσιαντούλας (66′ Λούκιτς), Μιχόπουλος (58′ Παραστατίδης), Αντεσίνα (80′ Βουργουντζής), Μανιάς (80′ Μπούμπας), Σταμένκοβιτς.

Με πληροφορίες από mikriliga.com, sdna.gr.