Τρίτη, 23 Απριλίου, 2024
No menu items!

ΑρχικήΣΕΡΡΕΣΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣΜΠΑΝΤΜΙΝΤΟΝ-ΣΕΡΡΕΣ: Πρώτη δύναμη ο Πλάτων στο Πανελλήνιο Κ17 (ΦΩΤΟ)

ΜΠΑΝΤΜΙΝΤΟΝ-ΣΕΡΡΕΣ: Πρώτη δύναμη ο Πλάτων στο Πανελλήνιο Κ17 (ΦΩΤΟ)

Πρώτη δύναμη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Μπάντμιντον Κ17 αναδείχτηκε ο ΠΛΑΤΩΝ Σερρών.

Στο πρωτάθλημα που διεξήχθη στη Θέρμη, στις 13-14 Μαΐου 2023, η σερραϊκή ομάδα κατέκτησε 4 χρυσά, 3 ασημένια και ένα χάλκινο μετάλλιο.

Ο Πλάτων συμμετείχε με 13 αθλητές -συνολικά οι συμμετοχές από όλη την Ελλάδα ήταν 200. Βάσει μεταλλίων η ομάδα των Σερρών είναι 1η στην κατηγορία Κ17 και 4η στην ΑΓ .

-Κωνσταντινίδης Δημήτρης 1 χρυσό στο διπλό και 1 χάλκινο στο απλό

-Κουτσούρη Ευαγγελία 1 χρυσό στο διπλό με ζευγάρι την Λιάκου Θεοδώρα του ΙΑΣΩΝ Θεσσαλονίκης.

Πρώτη συμμετοχή σε πανελλήνιους αγώνες Κ17 και ΑΓ για τους: Στεργιάδη Νικόλαο, Βλάχου Έλενα, Ακριτίδου Ξανθίππη, Ξανθόπουλο Νικόλαο, Γκουγκούδη Δημήτριο. Ακόμη συμμετείχαν και οι Πετρόβαλη Ευαγγελία, Δομουχτσής Νικόλαος.

Αγωνιστικά ήταν τεράστια εμπειρία για όλα τα παιδιά που οι εμφανίσεις τους δίνουν υποσχέσεις για το μέλλον.