Πέμπτη, 28 Μαρτίου, 2024
No menu items!

ΑρχικήΣΕΡΡΕΣΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣΚ.ΤΣΙΜΙΚΑΣ: Τα σπουδαία στατιστικά στην εννιάρα με την Μπόρνμουθ

Κ.ΤΣΙΜΙΚΑΣ: Τα σπουδαία στατιστικά στην εννιάρα με την Μπόρνμουθ

Ο Κώστας Τσιμίκας άνοιξε λογαριασμό στις ασίστ στη νέα Premier League, καθώς μοίρασε τις δύο τελευταίες ασίστ στα γκολ που σημείωσε η Λίβερπουλ, αν και πέρασε στον αγωνιστικό χώρο στο 69′.

Η Λίβερπουλ πέτυχε την πρώτη νίκη της στην τρέχουσα Premier League με εκκωφαντικό τρόπο, καθώς επικράτησε της Μπόρνμουθ στο Άνφιλντ με 9-0.

Ο Γιούργκεν Κλοπ έβαλε στον αγωνιστικό χώρο τον Κώστα Τσιμίκα στο 69ο λεπτό και ενώ το σκορ ήταν ήδη στο 7-0, παρόλα αυτά ο Έλληνας ακραίος αμυντικός πρόλαβε να μοιράσει δύο ασίστ, στα δύο τελευταία γκολ που σημείωσαν οι reds. Στα 21 λεπτά που έμεινε στο γήπεδο είχε συνολικά 18 ενέργειες, τη στιγμή που οι ευκαιρίες που έφτιαξε ήταν όλες γκολ.