Παρασκευή, 26 Απριλίου, 2024
No menu items!

ΑρχικήΣΕΡΡΕΣΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: Τα κατάφερε και με την Κοζάνη και είναι δεύτερος

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: Τα κατάφερε και με την Κοζάνη και είναι δεύτερος

Ο Πανσερραϊκός νίκησε την ΑΕΠ Κοζάνης στο Δημοτικό Γήπεδο Σερρών στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής της Football League και ανέβηκε στην 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Μετά τις δύο συνεχόμενες νίκες κόντρα σε Τρίγλια και Θεσπρωτό, η ομάδα των Σερρών έκανε το 3Χ3, νικώντας την ΑΕΠ Κοζάνης με 1-0, χάρη στην κεφαλιά του Φαμπρίτσιο Κόντσι στο 85ο λεπτό.

• Για να μαθαίνετε πάντα όλα τα νέα, κάντε like στη σελίδα μας olanea.gr

Σύμφωνα με το panserraikosfc.gr, το παιχνίδι δεν είχε πολλές φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες, με τον Πανσερραϊκό να έχει τον έλεγχο και την κατοχή της μπάλας, αλλά βρήκε απέναντι του μια ομάδα που ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο, είχε το μυαλό της μόνο στην άμυνα και πώς θα προστατέψει την εστία της.

Δύο κεφαλιές του αρχηγού Δημήτρη Γκούρτσα, που «μπλόκαρε» ο πορτιέρε της ΑΕΠ Κοζάνης, Σταυρίδης, ήταν οι φάσεις του πρώτου ημιχρόνου, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με το 0-0.

Το δεύτερο μέρος

Το σκηνικό στο δεύτερο μέρος δεν άλλαξε, με τον Πανσερραϊκό να πιέζει περισσότερο την Κοζάνη. Η πίεση και η επιμονή των “λιονταριών”, έφερε το γκολ, με τον Αργεντινό Φαμπρίτσιο Κόντσι, να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα, πέντε λεπτά πριν από την λήξη του αγώνα και να δίνει στον Πανσερραϊκό, τους 3 βαθμούς.

Η ομάδα των Σερρών, με τη νίκη αυτή βρίσκεται στην 2η θέση της Football League, με το επόμενο παιχνίδι να είναι στην Βέροια με την ομώνυμη ομάδα.

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

Πανσερραϊκός (Γκιόκας): Καβουσάκης, Ζέρης, Κασμερίδης, Γιανναράκης, Τσόπελας, Ψάλτης (57′ Κόντσι), Κρητικός, Μαρκιόνι (85′ Ολαϊτάν), Μασκανάκης (70′ Παπαβασιλείου), Μέσι, Γκούρτσας (57′ Πράντο).

ΑΕΠ Κοζάνης (Ναντβόρνικ): Σταυρίδης, Σέλσο (73′ Κυριαλάνης), Τσικόπουλος (69′ Τρομπούκης), Κοτταρίδης, Παπαδόπουλος, Ντούκα, Πάλλας (73′ Ντινόπουλος), Νικολίτσας, Ταΐρης, Αιχμαλωτίδης (46′ Βοριαζίδης (87′ Λι), Φωλίνας.