12.1 C
Serres
Παρασκευή, 26 Απριλίου, 2024
No menu items!

ΑρχικήΣΕΡΡΕΣΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: Επιστροφή στις νίκες με 2-0 επί του Παναθηναϊκού Β'

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: Επιστροφή στις νίκες με 2-0 επί του Παναθηναϊκού Β’

Κακή παρένθεση αποδείχθηκε η ήττα του Πανσερραϊκούαπό τον Ηρακλή και στην 20ή αγωνιστική τα “λιοντάρια” επικράτησαν με 2-0 του Παναθηναϊκού Β’ και διατηρήθηκαν σε απόσταση από τη 2η θέση του βορείου ομίλου της Super League 2.

Ο αγώνας ήταν μονόπλευρος, με τους γηπεδούχους να αρχίζουν να χάνουν ευκαιρίες από το 5ο λεπτό της συνάντησης. Ο Βασίλης Ξενόπουλος ήταν από τους πρωταγωνιστές του παιχνιδιού με τις επεμβάσεις του.

Αλέξανδρος Ζέρης και Αχμέντ Σαΐντ απέτυχαν να νικήσουν τον τερματοφύλακα του “τριφυλλιού” στο 1ο ημίχρονο, όμως στο 2ο, σε μία αντεπίθεση από αριστερά, ο Αντμίρ Μπαΐροβιτς κατάφερε να γράψει το 1-0.

Με το μομέντουμ υπέρ τους, οι γηπεδούχοι βρήκαν δεύτερο γκολ στο 90′ με τον Βίκτορ Στίνα και πήραν τη νίκη που τους φέρνει πιο κοντά στην άνοδο στη Stoiximan Super League.

Τα αποτελέσματα της 20ής αγωνιστικής

Απόλλων Λάρισας – Απόλλων Πόντου 0-3 ά.α.
ΠΑΟΚ Β’ – Διαγόρας 3-3 (1′ Δαρέλας, 27′ Παναγιώτου, 52′ Σπυράκος / 65′ Παραστατίδης, 74′ Μιχόπουλος, 83′ Λούκιτς)
Νίκη – Αναγέννηση Καρδίτσας 1-1 (71′ πέν. Μιράντα / 23′ αυτ. Κυριακίδης)
Θεσπρωτός – ΑΕΛ 0-2 (1′ Όγκμποε, 56′ Νικολιάς)
Αλμωπός – Βέροια 2-0 (8′ Τσιπούρας κεφ, 90+3′ Ρίβας)
Ηρακλής – Μακεδονικός 0-0
Πανσερραϊκός – Παναθηναϊκός Β’ 2-0 (71′ Μπαΐροβιτς, 90′ Στίνα)